ÜNİVERSİTE TURNUVASINI ERZURUMLU İZLEDİ Mİ?

Türkiye'nin ilk üniversite buz hokeyi turnuvası yaklaşık bir ay önce Erzurum'da yapıldı. Uzun süredir yapılması hedeflenen turnuva ile bir başlangıç yapılmış oldu.

Turnuva gerçekten de güzel bir tesiste, güzel bir ortamda yapılırken eksik olan ise seyrici idi. Yöneticilerimiz "Orada oynansın da Erzurum halkı hokeyi benimsesin." düşüncesiyle organizasyonu Erzurum'da yaparken maçları izleyen seyirci sayısının abartısız iki elin parmaklarını geçmemesi garip oldu biraz.Şehirde ne bir afiş, ne bir reklam vardı turnuva ile ilgili.Oysa ki biz orada çarşambadan pazara kadar her gün sabah 9 dan akşam 9 a maç yaptık. Okullar getirilebilir, çocuklara hokey anlatılabilir, insanlar 2011 ile ilgili bilgilendirilebilirdi. Bunlar olmadı.Öyle ki ODTÜ ile Gazi Üniversitesi arasında oynanan bayanlar final maçını neredeyse 20-25 kişi izledi. O maç Ankara'da oynansa her iki takım ve üniversite Belpa'yı tıklım tıklım doldururdu. İnanılmaz bir maç oynanır, belki de buz hokeyi yeni bir momentum kazanırdı. Şimdi ise sadece bir başlangıç oldu, ileride dahi iyi olacak inşallah(!) demekten başka bir şey gelmiyor elimizden...

Güzel de maçlar oldu üstelik..Ankara Üniversitesi-Kocaeli Üniversitesi final maçı seyretmeye değerdi, bayan maçları da öyle..Takımların üniversite havası da maçlara daha da ayrı bir keyif katıyordu.Bu maçların özellikle de gençler tarafından takip edilmesini isterdim...Maçları seyreden az sayıdaki seyircinin çoğu ise zaten orada buz hokeyi oynayan gençlerden oluşuyordu.

Biraz da tesisten bahsedeyim...Yenişehir'deki buz hokeyi salonu gerçekten de Ankara'dan sonra bir cennet gibiydi.Bordlardan bençlere, soyunma odalarına kadar gerçekten de Erzurum'a yakışır bir tesis olmuş.Ankara'daki pistin acilen yenilenmesi gerekiyor bence. Ankara'ya bu tesis hiç yakışmıyor.

Bir de soru geliyor aklıma?Eğer 2011 alınmasaydı Erzurum buz hokeyiyle tanışacak mıydı?Bugün 2011 ile övünen yöneticilerimiz, şansımız yaver gitmese de alamasaydık 2011'i Erzurum'a pist yapacaklar mıydı?

Halil Alper Tokel

15.06.2009

Bu sayfayı arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel