MİLENYUM ŞAMPİYONLUĞA ÇOK YAKIN...

Türkiye Bayanlar Buz Hokeyi Ligi’nde şampiyonluğun iki adayı Milenyum Spor Kulübü ile Polis Akademisi ve Koleji Spor Kulübü’nü karşı karşıya getiren ve uzun süredir merakla beklenen maç 2-2 sona erdi. Sezonun ilk yarısındaki maçı 3-1 kazanan Milenyum, bu sonuçla rakibine karşı ikili averajda üstünlüğü garantilerken, şampiyonluk yolunda dev bir adım attı.

Ankara Buz Pateni Pistinde oynanan maç hokey severler tarafından uzun süredir merakla bekleniyordu. Bayanlar  Ligi’nde iki senedir şampiyonluğu bırakmayan Polis Akademisi karşısında şampiyonluğu hedefleyen Milenyum Paten Kulübü sezonun ilk yarısındaki maçı 3-1 kazanmıştı.

Maça etkili başlayan takım Polis Akademisi oldu. İlk periyot boyunca beklenenin aksine kötü bir görüntü sergileyen Milenyum karşısında, oyuna hakim olan taraf Polis Akademisi idi. Yeni Zelandalı oyuncusu Angelique Mawson’un mavi çizgi gerisinden kaydettiği golle 1-0 öne geçen Polis Akademisi, Milenyum’a gol izni vermedi ve periyot 1-0 sona erdi. 2. Periyodun hemen başında 2. golü bulan Polis Akademisi 2-0 öne geçti. Cezalar nedeniyle uzun süre eksik oynayan rakibi karşısında zaman zaman çok net pozisyonlar bulan Milenyum bir türlü gole ulaşamadı. Milenyum’un yıldız oyuncusu Sarma Pone bir çok pozisyonda Akademi defansı tarafından durduruldu ve son periyoda 2-0 Polis Akademisi önde girdi.

Son periyotta Milenyum aradığı golleri buldu. Periyodun ortalarında skoru 2-2 ye getiren mor-beyazlılar, çok zorlandıkları maçtan 1 puanla ayrıldı ve şampiyonluk yolunda çok önemli bir adım attı. Maç sonrasında sevinçlerini seyircileriyle paylaşan Milenyumlu oyuncuların kutlamaları güzel görüntülere sahne oldu.

Bu maçın ardından, bir maç eksiği olan Milenyum ve Polis Akademisi 31 puana ulaştı. Milenyum averajla lider durumda.İkili averajda üstünlüğü ele geçiren Milenyum lig sonunda gerçekleşebilecek puan eşitliğinde de şampiyonluğa ulaşacak takım olacak. Her iki takımın kalan maçları ise şöyle:

Milenyum
Polis Akademisi
*Truva (10. Hafta erteleme maçı)
*Ankara Üniversitesi
*Boğaziçi Patenaj
*Başkent Yıldızları
*Anka

*Kocaeli BB Kağıt Spor
*ODTÜ
*Ankara Üniversitesi
*Truva

 


Haber:Halil Alper Tokel

12.01.2009 3:23

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel