WINTER CLASSIC'TE GÜLEN DETROIT...AÇIK HAVADA NHL MAÇI...

NHL kış klasiğinde gülen taraf son şampiyon Detroit Red Wings oldu. Detroit, Chicago Blackhawks’ı 6-4 yendi. Chicago’daki beysbol stadı Wrigley Field’ı dolduran 41.000 seyirci açık havada oynanan maçın keyfini çıkarırken, aynı zamanda bu tarihi maça tanık olmanın heyecanını da yaşadılar.

Geçen senenin ilk günü ilk defa oynanan ve Winter Classic-Kış Klasiği maçı olarak adlandırılan maç bu sene Detroit Red Wings ile Chicago Blachawks arasında oynandı. Chicago’daki beysbol stadı Wrigley Field içine kurulan geçici buz pistinde oynanan maç NHL tarihinde açık havada oynanan 3. Maç olurken hem seyirciler hem de oyuncular bu maçın bir parçası olmaktan çok keyif aldılar. Blackhawks forveti Patrick Kane heyecanını şöyle dile getirdi:”Sadece bençte oturup kalabalığı, o atmosferi  izlerken, gerçek değil gibi düşündüm.Sanki gerçekten yaşanmıyor gibiydi...” Detroit Red Wings Koçu Mike Babrock da maça verdikleri önemi şöyle açıkladı: “Bu maçı kazanmak istiyoruz, çünkü 10 yıl sonra Kış Klasiğini kim kazanmıştı diye sorduklarında ‘Biz kazanmıştık’ demek istiyoruz...”

Maçı izlemeye gelen taraftarlar da oldukça heyecanlıydı. Yerel saate göre 13’de başlayacak maç öncesinde saat 10’da tribünler dolmuştu ve herkes maç için sabırsızlanıyordu.. Maç saati geldiğinde iki takım oyuncuları buza bir duman bulutunun içinden girdiler ve tüm seyircilerin sesleriyle Wrigley Field dünyanın en ateşli hokey arenası halini aldı. Hava şartları geçen sene gibi kötü değildi. Geçen seneki maç kar yağışı, etkili rüzgar ve dondurucu soğukta oynanmıştı.Ancak Chicago’daki hava o kadar uygundu ki oyuncular sanki normal bir arenada oynar gibi hissettiklerini söylediler.

41.000 kişinin uğultusu altında başlayan maçta evsahibi Chicago daha etkili bir başlangıç yaptı. İlk periyodu  3-1 önde kapattılar. Ama ikinci periyotta, şu anda NHL’in en iyi takımlarından biri olan, geçen senenin şampiyonu Detroit ağırlığını hissettirdi ve Detroit son periyoda 4-3 önde girdi. Son periyotta da etkili olan taraf Red Wings’di. Maçı 6-4 kazandılar ve Bridgstone NHL 2009 Winter Classic maçından gülerek ayrıldılar.Maçın görüntülerini aşağıdaki pencerede izleyebilirsiniz...

Oyuncular buz hokeyini açık havada oynamanın keyfini yaşarken, seyirciler de bu ateşli oyunu bulutların altında izlediler. Buz hokeyini donan göllerde, açık havada oynamak her zaman heyecan vermiştir.NHL de bundan sonra bu heyecanı canlı tutacağa benziyor. Bu maçlarda çekilen fotoğraflar da çok hoş görüntüler yansıtıyor.

31.12.2008 19:35

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel