CURLING'TE ODTÜ FIRTINASI...

Buzun satrancı olarak da bilinen buz üstünde zeka ve çevikliğin ön planda olduğu curling sporunun ilk Türkiye Şampiyonası Kocaeli'de gerçekleşti.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Balon Buz Pisti'nde düzenlenen 1. Curling Türkiye Şampiyonası'nda ODTÜ bay ve bayan takımlarının da katıldığı 20 takım buz üstünde mücadele etti. Tamamı ODTÜ öğrencilerinden kurulu olan takımlarımız bu ilk curling şampiyonasında yerini aldı.

20 TAKIM MÜCADELE ETTİ

1.Curling Türkiye Şampiyonası'nda toplam 20 takım mücadele etti. Türkiye Şampiyonası 1.aşama müsabakalarının ilk gününde Büyükşehir Kağıtspor (Bayan) İzmit Belediyespor'a (Bay) 1-4 yenilirken, Yenidoğan Serdar Spor Kulübü'nü 3-1 yendi. İkinci gün maçlarında Büyükşehir Kağıtspor (Bayan) Şirintepe Spor (Bay) takımını 3-2 yenerken, Büyükşehir Kağıtspor (Bay), Kocaeli Üniversitesi (Bayan) takımına 3-2 yenildi.

5 TAKIM FİNALLERE KALDI

ODTÜ Bayan Curling Takımı bulunduğu E Grubu'ndaki tüm maçlarrını kazanarak grubunu lider tamamladı. Kızlarımız bu sonuçla 23-24 Ocak'ta Ankara'da yapılacak Türkiye Şampiyonası Final'inde yer almaya hak kazandı. Erkek takımımız ise aldığı bir galibiyet ve 1 puanla D Grubu'nu üçüncü tamamladı ve finale kalamadı. Takımlarımızın aldığı sonuçlar şöyle:


ODTÜ (Bay) - Ankara Sital Gençlik ve Spor Kulübü: 1-5

İzmit Alikahya S.K. Derneği (Bayan) - ODTÜ (Bay): 2-1

17:00 - 17:40    Büyülü Patenler S.K. - ODTÜ (Bay): 1-2 


İstanbul Üni. Spor Birliği Kulübü - ODTÜ (Bayan): 0-3
ODTÜ (Bayan) - Ankara Buz S.K. 1. takımı: 5-1    
18:20 - 19:00    İstanbul Boğaziçi Curling - ODTÜ (Bayan): 3-4 

1. Curling Şampiyonası'nda Kocaeli'nde düzenlenen 1. aşama karşılaşmaları sonunda A Grubu'nda Kocaeli Üniversitesi Spor Kulübü (Bay), B Grubu'nda Derince Belediyesi Spor Kulübü (Bay), C Grubu'nda Kocaeli Üniversitesi Spor Kulübü (Bayan) D Grubu'nda Ankara Sital Gençlik Spor Kulübü (Bay) E Grubu'nda ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ (BAYAN) Takımı birinci sırada yer aldı. Bu takımlar 23-24 Ocak 2010 tarihleri arasında Ankara'da yapılacak Final karşılaşmalarına katılma hakkı elde etti.

Kaynak : Cihan Haber Ajansı

26.11.2009

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel