AKADEMİ SON PERİYOTTA TESLİM...

tekerlekli paten hokeyi

IIHF Continental Cup 1. Tur ilk maçında Bulgaristan şampiyonu Slavia Sofya ile karşılaşan Polis Akademisi buzdan 7-3 lük mağlubiyetle puansız ayrıldı. Polis Akademisi, iyi başladığı maçın son periyodunda art arda yediği gollere engel olamadı ve gruba yenilgiyle başladı. Ankara Bahçelievler Buz Pateni Pisti'nde oynanan turnuvanın açılış maçı öncesinde kısa bir konuşma yapan Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Akın Kılavuz katılan takımlara başarılar diledi.

TRT-3'ten naklen yayınlanan maça Polis Akademisi iyi başladı. Karşılıklı ataklarla başlayan maçta ilk golü 5. dakikada Bulgar ekibi bulurken bir dakika sonra Yavuz'un attığı golle skora eşitlik geldi. İlk periyot boyunca aldığı cezalarla oyunda hakimiyet kuramayan Polis Akademisi 16. dakikada yediği gole, yine bir dakika sonra Gürkan Çetinkaya'nın güzel golüyle karşılık verdi. İkinci periyotta her iki takım iyi bir mücadele sergiledi. İki takım da bulduğu pozisyonları gole çeviremeyince son periyoda 2-2 beraberlikle girildi. Üçüncü periyodun hemen başında Muhachov'un golüne engel olamayan Polis Akademisi, sonraki 10 dakika boyunca aradığı golü bulamadı. Bulgarların 50. ve 53. dakikalardaki iki golüne Erdoğan'ın golüyle cevap veren Akademi, daha sonra iki gol daha yedi ve maçtan 7-3 mağlup ayrıldı.

Günün ikinci maçı ise Barcelona ile Herzliya Pituah arasında oynandı. Dünyanın en büyük kulüplerinden olan ve turnuva öncesinde favori olarak gösterilen Barcelona, İsrail şampiyonu karşısında rahat bir galibiyet elde etti. İlk gün sonunda Barcelona 3 puan ve averajla Slavia Sofya'nın önünde ilk sırada yer aldı. Turnuvanın ikinci gününde Barcelona-Slavia Sofya ve Polis Akademisi-Herzliya Pituah maçları oynanacak.

25 Eylül

14:00

Polis Akademisi

3-7

Slavia Sofia

25 Eylül

18:00

FC Barcelona

14-1

Herzliya Pituah

26 Eylül

14:00

Herzliya Pituah

-

Polis Akademisi

26 Eylül

18:00

Slavia Sofia

FC Barcelona

27 Eylül

14:00

Slavia Sofia

-

Herzliya Pituah

27 Eylül

18:00

Polis Akademisi

FC Barcelona

25.09.2009

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel