MESSI ve ETO'O BELPA'YA MI GELİYOR?

Bir yanda Maradona’nın veliahtı, dünya futbolunun göz bebeği Lionel Messi,  bir yanda Avrupa ve İspanya şampiyonu, uzay takımı Barcelona’nın gol makinası Samuel Eto’o... Öte yanda ise bir avuç hokeyseverin karşılıksız ilgisi dışında unutulmuş, bakımsız  kalmış, Ankara’nın tek buz hokeyi pisti, nam-ı diğer Belpa Buz Pateni Sarayı… Ortak noktaları ne mi? Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı’nın son konuşması tüm hokeyseverlerin zihinlerinde bu üçlüyü bir araya getirdi. Messi ile Eto’o’yu Belpa’da Barcelona-Polis Akademisi maçını izlerken hayal etmeyi düşünmek bile heyecan yaratmaya yetti.

Belpa’da gerçekleşen Inline Hokey turnuvasının kupa töreninde şöyle diyordu Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Akın Kılavuz:

“Eylül ayında Polis Akademisi’nin katılacağı Continental Cup Ankara’da düzenlenecek. İspanya şampiyonu Barcelona buz hokeyi takımı da Ankara’ya gelecek. Barcelona başkanı Laporta da gelecek, Laporta ile görüştüm, Messi ve Eto’o’nun da maçı izlemeye gelmesini önerdim.”

Bu sözlerin bittiği anda, orada yıllardır buz hokeyine emek vermiş birçoğundan genç hokeycilere kadar herkes bir şaşkınlık yaşadı. Çünkü onların sporu dış dünyadan soyutlanmış, gazetelere çıkamamış, takip edilmemiş, o çok sevdikleri spor için mücadeleleri 1800 metrekare genişliğindeki donmuş suya sıkışıp kalmıştı. Şimdi, ise buz hokeyine birkaç ay önce merhaba diyen Başkan’ın sözleri, zihinlerinde Türkiye’nin eşsiz ancak köhne kalmış bu sporunu yer kürenin en iyi futbol takımının yıldızları ile aynı cümlede bir araya getiriyordu.

O anda akıllarda bunu gerçekleşebileceğini düşünmek, Messi ile Eto’o’nun Belpa tribünlerinde yer alıp, Barça-Akademi maçını izlediğini hayal etmek yetti de arttı bile. Gözlerin önüne gelen hayal kareleri yeni bir çığır açtı düşüncelerde. Messi ve Eto’o protokol tribününde maçı izliyor, Belpa tıklım tıklım dolu…Messi hayranları, Barça fanatikleri…Ve tüm buz hokeyi camiası, uzun yıllardır bomboş tribünlere oynayan hokeyciler enteresan bir gün yaşıyorlar.Canlı yayın araçları Belpa’ya akın ediyor, maç televizyondan canlı yayınlanıyor. Maç büyük bir gürültü içinde, heyecanla izleniyor…

Barcelona buz hokeyi takımı 25-27 Eylül’de Belpa’daki turnuvaya katılmak için Ankara’ya gelecek. Altın çocuk Messi ve siyah inci Eto’o Ankara’ya gelip de Belpa’ya uğrar mı bilinmez. Ancak, olaki böyle bir şey olursa, Türk buz hokeyi tarihi bir gününü yaşarken, Türkiye’de buz hokeyi oynandığını duymayan da kalmaz her halde…Ola ki bir de Polis Akademisi, Barça’yı devirirse…İşte, o zaman bırakın Belpa’yı kendi haline…Yıkılırsa yıkılsın…

Halil Alper Tokel

30.06.2009

Bu sitede yayınlanan yazılar izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.Ancak, izin alındıktan sonra yazının yayınlandığı sayfaya aktif link verilerek kullanılabilir.
Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel