KRİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ'Nİ DE VURDU...

buz hokeyi milli takımı yeni zelanda'dan zaferle döndü..

Uluslararası hokey büyük bir şok yaşıyor. Geçen sezon ilk kez düzenlenen ve büyük bir başarıya ulaştığı şüphe götürmeyen IIHF Champions Hockey League- IIHF Şampiyonlar Ligi önümüzdeki sene, yani 2009-2010 sezonunda düzenlenmeyecek. Bugün IIHF resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre Şampiyonlar Ligi ekonomik sıkıntılar nedeniyle bu sezon oynanmayacak, ancak 2010-2011 sezonunda tekrar start alacak.

Geçen sene ilk kez düzenlenen ve İsviçre’den ZSC Zurich Lions’un mutlu sona ulaştığı IIHF Şampiyonlar Ligi’ni ekonomik kriz vurdu. İlk kez düzenlenmesine karşın tüm Avrupa’da büyük ilgi çeken, final maçı için karaborsanın tavan yaptığı Şampiyonlar Ligi son aylarda yaşanan global kriz nedeniyle bu sezon yapılmayacak.Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu resmi web sitesi iihf.com’da yapılan açıklamada Şampiyonlar Ligi’nin ana yatırımcısı sponsor firmanın üç yıllık anlaşmasından beklenmedik bir şekilde çekilmesi temel neden olarak gösterilirken, bazı potansiyel sponsorların global kriz nedeniyle geri adım atması ve devam eden ekonomik kriz nedeniyle Şampiyonlar Ligi’nin bir sene ertelendiği belirtildi. IIHF Başkanı Rene Fasel yaptığı açıklamada  tüm taraftarlar ve katılım hakkı kazanan kulüpler açısından büyük üzüntü duymalarına karşın bu kararı aldıklarını belirtti.

Öte yandan 2010-2011 sezonunda Şampiyonlar Ligi organizsyonuna NHL’in de destek vereceği ve NHL-IIHF işbirliği ile Şampiyonlar Ligi’nin daha da başarılı olması niyetleri de açıklamada yer buldu.

Şampiyonlar Ligi geçen sene ilk kez düzenlenmiş ve İsviçre ekibi Zurich Lions kupaya uzanmıştı.İki ay önce de IIHF Şampiyonlar Ligi’ne katılacak takım sayısının artırılacağını duyurmuş ve yeni bir format belirlemiş, bu format açıklanmıştı.

Haber:Halil Alper Tokel

kaynak:iihf.com

15.06.2009

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel