TEK MADALYA SILA SAYGI'DAN...

2-4 Nisan tarihleri arasında Slovenya’nın Jenesice kentinde düzenlenen ve 19 ülkeden toplam 130 patencinin katıldığı Triglav Trophy 2009 Artistik Buz Pateni Şampiyonası’nda Türkiye 16 patenci ile temsil edildi. Ülkemiz adına tek madalyayı yıldız bayanlar kategorisinde yarışan Metropol Buz Sporları Kulübü sporcusu Sıla Saygı elde etti. Saygı, toplamda 90.84 puanla, 92.11 puanlı Slovak Murckova’nın gerisinde gümüş madalyaya ulaştı.

Yıldız bayanlar kategorisinde Sıla Saygı’nın yanı sıra Melisa Atik 8.(Metrolpo Buz Sporları), Duygu Şen (Ankara Buz Sporları)22., Sinem Kuyucu(Kocaeli BB Kağıt Spor) 25., Çağla Demirsal 27. sırada yer aldılar.

Sıra

İsim

Ülke

Puan

KP

SP

1

Dominika MURCKOVA

SVK

92.11

3

2

2

Sila SAYGI

TUR

90.84

2

4

3

Julija BERTINATO

ITA

88.76

5

3

4

Luisa WEBER

GER

88.31

20

1

5

Evellina VILJANEN

FIN

87.92

1

10

6

Sofie MELLSTIG

SWE

86.48

9

5

7

Taylor RONALD

GBR

84.34

11

6

8

Melisa ATIK

TUR

81.84

14

8

9

Katrine S. OSTBY

NOR

81.51

12

11

10

Alice HOPKINSON

GBR

81.46

6

14

11

Pina UMEK

SLO

81.42

10

12

12

Leatitia GUYAZ

SUI

81.09

18

7

13

Geraldine ALBERTI

SUI

80.90

4

18

14

Nora STENERSEN

NOR

80.46

7

16

15

Elena MANGAS

ESP

78.35

13

17

16

Nika ZAFRAN

CRO

78.23

8

20

17

Laura VAN DER LINDEN

NED

77.99

17

15

18

Maria JIMENEZ

ESP

77.43

23

9

19

Janusa RODE

SLO

76.26

15

19

20

Natascha ZANGL

AUT

75.68

22

13

21

Anouk BERGSMA

NED

72.02

16

22

22

Duygu SEN

TUR

70.53

25

21

23

Eugenia GIRARDI

ITA

68.45

24

23

24

Izabela CERKUC

CRO

65.00

19

28

25

Sinem KUYUCU

TUR

64.85

29

24

26

Chiara DE MARTIN

ITA

63.55

21

29

27

Cagla DEMIRSAL

TUR

63.18

26

25

28

Valentina MIKAC

CRO

62.29

28

26

29

Saira CATAK

SLO

58.61

27

30

30

Nina BREZAR

SLO

58.36

31

27

31

Evita CELESNIK

SLO

54.30

30

31

 

Yıldız Erkekler kategorisinde sporcumuz Berk Akalın 90.48 puanla dördüncü sırada yer alırken, Osman Akgün ise 80.90 puanla 8. sırada yer aldı.

Sıra

İsim

Ülke

Puan

KP

SP

1

Dong-Won LEE

KOR

117.75

6

1

2

Victor BUSTAMANTE

ESP

91.80

3

2

3

Sergey BALASHOV

SUI

91.67

2

4

4

Berk AKALIN

TUR

90.48

5

3

5

Jamie WHITEMAN

GBR

90.04

1

6

6

Michael DUFFIELD

GBR

88.86

7

5

7

Hector ALONSO

ESP

86.20

4

7

8

Osman AKGUN

TUR

80.90

9

8

9

Nicolas ROULET

SUI

69.54

8

9

10

Mislav BLAGOJEVIC

CRO

57.37

10

10

 

Genç bayanlar kategorisinde ülkemiz 4 sporcuyla temsil edilirken, Birce Atabey 18 , Merve Ece Akar 24 , Renk Kemaloğlu 30, ve Aybüke Kahraman 33. sırada yer aldı.


Sıra

İsim

Ülke

Puan

KP

SP

1

Rebecka EMANUELSSON

SWE

117.96

3

1

2

Amelia SCHWIENBACHER

ITA

112.97

2

3

3

Dasa GRM

SLO

110.44

5

2

4

Patricia GLESCIC

SLO

105.68

13

4

5

Coralie GROGNET

FRA

103.71

4

7

6

Yea-Ji YUN

KOR

100.79

20

5

7

Lina WINGREN

SWE

99.46

15

6

8

Yretha SILETE

FRA

95.97

6

11

9

Virginie CLERC

SUI

95.89

1

21

10

Amelie PIERRE

BEL

95.30

8

13

11

Ye-Seul HONG

KOR

93.43

19

8

12

Katie POWELL

GBR

93.34

18

9

13

Linnea ELEBRING

SWE

93.16

12

12

14

Joyce DEN HOLLANDER

NED

92.78

9

16

15

Giulia PESTONI

SUI

92.72

10

15

16

Jenni AUTIO

FIN

92.39

21

10

17

Celine MYSEN

NOR

91.67

7

20

18

Birce ATABEY

TUR

89.07

17

17

19

Karina KASTNER

AUT

88.49

23

14

20

Matleena LAAKSO

FIN

88.39

16

19

21

Larissa VAN DER LINDEN

NED

87.02

22

18

22

Camilla GJERSEM

NOR

84.57

14

23

23

Silvia MONTI

ITA

77.77

11

29

24

Merve ECE AKAR

TUR

76.74

27

25

25

Petra JURIC

CRO

76.36

29

22

26

Doroteja SIMUNIC

SLO

74.64

25

28

27

Mateja BURSIC

CRO

74.14

26

27

28

Ema LIPOVSCAK

CRO

72.93

24

31

29

Ines BESIC

SLO

72.05

32

24

30

Renk KEMALOGLU

TUR

71.47

30

26

31

Mila PETROVIC

SRB

66.23

31

30

32

Sabina ALISIC

SLO

64.30

33

32

33

Aybike KAHRIMAN

TUR

62.84

34

33

34

Meta CEBOKLI

SLO

51.40

35

34

WD

Natasa RODE

SLO

 

 

 

WD

Stefanie PECHLANER

BUL

 

 

 

WD

Serena ANGELI

ITA

 

 

 

WD

Alja STEFELIN

SLO

 

 

 

WD

Jasmina UZUNOVIC

SRB

 

 

 

Genç erkekler kategorisinde ise ülkemiz adına yarışan sporculardan Engin Ali Artan 4, Ali Demirboğa 5 ve Muratcan Kayabaş 12. Olarak organizasyonu tamamladılar.


Sıra

İsim

Ülke

Puan

KP

SP

1

Morgan CIPRES

FRA

159.86

1

1

2

Romain PONSART

FRA

148.47

2

2

3

Stephane WALKER

SUI

129.61

3

3

4

Engin ALI ARTAN

TUR

123.28

6

4

5

Ali DEMIRBOGA

TUR

118.14

5

5

6

Jamie WRIGHT

GBR

115.40

4

9

7

Lawrence EVANS

GBR

112.60

7

8

8

Aritz MAESTU

ESP

111.57

9

6

9

Francesc PALAU

ESP

111.08

8

7

10

Kim NILSEN

NOR

96.45

11

10

11

Florian GOSTELIE

NED

92.87

10

11

12

Muratcan KAYABAS

TUR

77.04

12

12

Büyük bayanlarda hiçbir sporcumuz yarışmaya katılmazken, büyük erkeklerde Kutay Eryoldaş ve Alper Uçar sırasıyla 11 ve 12’nci oldular.Kutay Eryoldaş kısa programda 5. olmasına rağmen, uzun programda 14. sırada yer aldı ve iyi bir derece elde etme şansını yakalayamadı.

Sıra

İsim

Ülke

Puan

KP

SP

1

Alban PREAUBERT

FRA

215.88

1

1

2

Gregor URBAS

SLO

192.01

2

2

3

Abzal RAKIMGALIYEV

KAZ

165.17

4

4

4

Karel ZELENKA

ITA

164.46

8

3

5

Moris PFEIFHOFER

SUI

158.08

3

6

6

Mikael REDIN

SUI

152.93

9

5

7

Javier RAYA

ESP

151.22

6

7

8

Severin KIEFER

AUT

145.37

7

10

9

David RICHARDSON

GBR

142.32

11

8

10

Saverio GIACOMELLI

ITA

142.28

10

9

11

Kutay ERYOLDAS

TUR

131.91

5

14

12

Alper UCAR

TUR

128.48

12

12

13

Robert MURRAY

GBR

127.38

15

11

14

Luka CADEZ

SLO

119.10

14

13

15

Atryom KHRAMOV

KAZ

91.25

16

15

WD

Ruben ERRAMPALLI

ITA

 

 

 

WD

Manuel KOLL

AUT

 

 

 



Böylece ülkemiz adına tek madalyayı Sıla Saygı kazandı.

24.01.2009 20:19

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel