İZMİR'DEN BUZ SPORLARINA OLİMPİK PİST MÜJDESİ...

Tesis sıkıntısıyla boğuşan buz sporlarına ülkemizin üçüncü büyük şehri İzmir'den müjdeli haber...İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bornova’da yapılacak olimpik buz pateni ve buz hokeyi salonu için yapılan ihale tamamlandı. Yer teslimi bu hafta gerçekleştirilecek olan salonun, gelecek yılın sonundan itibaren hizmet vermeye başlayacağı açıklandı.

Bornova Erzene Mahallesi’ndeki Aşık Veysel Rekreasyon Alanı içinde yapılacak olan olimpik buz pateni salonu için düğmeye basıldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova başta olmak üzere tüm kente hareket getirecek olan bu prestij projesi içindeki buz pateni ve buz hokeyi salonunun ihalesini tamamlarken, rekreasyon alanının ihalesinin halen devam ettiği bildirildi. 245 dönüm arazi içinde yer alacak buz pateni salonu için yer tesliminin bu hafta yapılacağını açıklayan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, toplam 12 bin metrekare alanı kapsayan buz pateni ve buz hokeyi salonunun, her yaştan sporcuyu Bornova’da buluşturacağını söyledi. Olimpiyat standartlarına göre projelendirilen salonda seyirci, VIP, basın ve engelli tribünleriyle birlikte 2 bin 500 kişiye hizmet verilecek. 3 katlı salonun inşaatı, bu hafta sonundan itibaren başlayacak ve çalışmalar 2010 yılının Eylül ayı sonunda tamamlanacak.

Rekreasyon alanının ihalesi de tamamlanmak üzere


Aynı proje kapsamında kültür-sanat, eğlence-dinlenme ve spor faaliyetlerinin yapılabilmesi amacıyla oluşturulacak kompleks ve rekreasyon alanının ihale çalışmalarında ise son aşamaya gelindi. Rekreasyon alanı projesi; 200 dönüm yeşil alan düzenlemesi, 5 bin kişilik çok amaçlı anfitiyatro, 3 adet basketbol sahası, 2 adet tenis sahası, 1 adet mini futbol sahası, bin 500 metrekare suni gölet, 2 adet ahşap köprü, 200 kişilik kafeterya ve 700 araçlık otopark ile 2 adet çocuk oyun alanı, 1,5 kilometrelik bisiklet yolu, yürüyüş yolları ve spor parkuru, seyir terasları ve dinlenme bölgelerini kapsıyor.

 

 

 

 

 

Kaynak:İzmir Büyükşehir Belediyesi Web Sitesi

http://www.izmir.bel.tr/Details.asp?textID=6197

Bu haberi arkadasinla paylas...

Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel