ERKEKLER 1. LİGİ BAŞLIYOR...ODTÜ, B GRUBUNDA...

Türkiye Erkekler Buz Hokeyi 1. Ligi başlıyor..12 takımın katıldığı ligde A ve B Gruplarında mücadele edecek 6 şar takımdan ilk 3’e girecek olan takımlar Final Grubu’na yükselecek. ODTÜ A Takımı, çekilen kura sonunda B Grubunda yer aldı. Takımımız ilk maçını Şampiyon Spor Kulübü ile oynayacak.MAç tarihleri ise henüz netlik kazanmadı...

B Grubu'nda Şampiyon Spor Kulübü, Ankara Emniyet Spor Kulübü, İzmit Şirintepe SK, Ankara Üniversitesi SK ve Erzurum BB Spor Kulübü ile eşleşen ODTÜ A Takımımız, ilk üç içinde yer alması durumunda Final Grubu'na yükselecek.

Uzun süredir beklenen ve geçen sezonun tamamlanmasından bu yana 13 ay sonra tekrar start alacak olan ligde, 12 takım şampiyonluk için yarışacak. Geçen sene 6 takımın katıldığı ligde, takım sayısı bu sene 2 katına çıktı.Buz hokeyine merhaba diyen Erzurum’dan 3 yeni takım, Erzurum BB Belediyesi, Erzurum Gençlik Spor Kulübü ve Erzurum Polis Gücü, İstanbul’dan Boğaziçi Patenaj ve İstanbul Buz Kartalları, Ankara’dan da Yükseliş Spor Kulübü ve Şampiyon Spor Kulübü ligin yeni takımları oldular.

12 takım 6 şardan A ve B Gruplarına ayrılacak. Tek devreli lig usulüne göre oynanacak bu gruplarda ilk üçe giren takımlar Final Grubunda iki devreli lig usulüne göre maç yapacaklar. Final Grubu’nda ilk 2 sırayı alan takım direk olarak Süper Lig’e yükselecek. Final Grubu’nun 3. ve 4. sü ise Süper Lig’in 5. ve 6. Sı ile Süper Lig’de yer almak için play-off maçları oynayacaklar.

Çekilen kura sonunda A ve B Grubu, ile fikstür ise şöyle oluştu:

A GRUBU

B GRUBU

ERZURUM POLİS GÜCÜ

ERZURUM BB SK

TRUVA PATEN KULÜBÜ

ANKARA EMNİYET SK

İSTANBUL BUZ KARTALLARI SK

ODTÜ SK

BOĞAZİÇİ PATENAJ KULÜBÜ

ŞAMPİYON SK

YÜKSELİŞ SK

ANKARA ÜNİVERSİTESİ SK

ERZURUM GENÇLİK SK

ŞİRİNTEPE SK

10.02.2009 21:38

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel