DÜNYACA ÜNLÜ SOPA TEKNİĞİ UZMANI SEAN SKINNER TÜRKİYE'DE...

William Buzz Schneider’dan sonra, şimdi de buz hokeyinin ünlü isimlerinden Sean Skinner ülkemize geldi. Sopa tekniği eğitimi konusunda dünya çapında bir üne sahip olan Skinner, mart ayında Erzurum’da düzenlenecek olan 18 Yaşaltı Dünya Şampiyonası 3B Grubu’nda mücadele edecek olan milli takımımızı çalıştıracak. Aynı zamanda antrenörlere de bir seminer verecek olan Skinner 9 Şubatta ülkemizden ayrılacak.Skinner, daha önce başta NHL takımları olmak üzere birçok üst düzey takımı da çalıştırmıştı.

Buz Hokeyi Federasyonu, dünyaca ünlü sopa tekniği ve pak kontrolü uzmanı Sean Skinner’ı Türkiye’ye getirdi. Skinner mart ayında Erzurum’da düzenlenecek olan 18 Yaşaltı Dünya Şampiyonası 3B Grubu’nda mücadele edecek olan milli takımımızı çalıştıracak ve aynı zamanda antrenörlere de bir seminer verecek. Skinner tüm dünyada pakla yaptığı birbirinden zor hareketlerle tanınıyor. Şu anda İsveç Hokey Federasyonu için çalışan Skinner daha önce NHL takımları Buffalo Sabres, Florida Panthers, St. Louis Blues, Carolina Hurricanes ile ABD Bayan Milli Takımını çalıştırmış, İngiltere, Japonya gibi bir çok ülke federasyonunun projelerinde yer almıştı. Skinner, ayrıca NHL yıldızı Alexander Ovechkin’e de ders vermişti.Tüm dünyada, IIHF, USA Hockey, Hockey Canada’nın organizasyonlarının da içinde bulunduğu 70 antrenörlük semineri veren  Sean Skinner buz hokeyinde oldukça tanınmış bir isim.

Bir hafta boyunca 18 Yaşaltı Milli Takımını çalıştıracak olan Skinner, hem buz dışı hem de buz antrenmanlarıyla genç millilerimizi 9 Mart’ta Erzurum’da başlayacak olan Dünya şampiyonası Grup 3B maçlarına hazırlayacak.

Öte yandan, Ankara’da çalışmalarını sürdüren 18 Yaşaltı milli takımı, Ankara Buz Pisti’nin yoğun programı nedeniyle buz antrenmanlarını gece 01:30 ile 03:30 arasında yapmak zorunda kalıyor. Sean Skinner’ın da katıldığı antrenmanlarda çoğunlukla sopa tekniği üzerinde çalışan genç mililer 03:30’da buzdan çıkıyor ve otelin yolunu tutuyorlar.İşte Sean Skinner'ın yönetiminde saat 01:30'da başlayan 18 Yaşaltı milli takım antrenmanından kareler...

 

 

Haber:Halil Alper Tokel

05.02.2009 22:10

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel