TUĞBA KARADEMİR AVRUPA 10.SU OLDU...

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen Artistik Buz Pateni Avrupa Şampiyonası geride kaldı. Bayanlarda ülkemizi temsil eden başarılı sporcumuz Tuğba Karademir toplam sıralamada 10. olurken, bu derecesiyle ülkemize gelecek Avrupa Şampiyonası'nda bir sporcuyla daha katılma hakkını kazandırdı.Erkeklerdeki temsilcimiz Kutay Eryoldaş ise kısa programda 27. olarak serbest programda kayma hakkını elde edemedi.

Artistik buz pateninde tüm gözlerin çevrildiği Avrupa Şampiyonası geride kaldı. Bayanlardaki tek temsilcimiz Tuğba Karademir, kısa programda toplam 46.26 puanla 9. olarak serbest programa kaldı. "Ocean's Thirteen" filminin müziği ile sunduğu programla elde ettiği bu derece Tuğba Karademir'in kısa programlarında şu ana kadarki en yüksek puanı oldu.Serbest programda ise 84.59 puan elde eden Karademir, toplamda ulaştığı 130.85 puanla genel sıralamada 10. sırada yer aldı.Milli sporcumuz, sekizinci kez katıldığı Avrupa Şampiyonası'nda, daha önce 2007 yılında da 10. olmuştu. Tuğba, geçen sene ise 11. olmuştu.

Tuğba Karademir'in elde ettiği bu derece ülkemiz için ayrı bir önem daha taşıyor.Tuğba bu yarışmada 10. olarak, ülkemize gelecek Avrupa Şampiyonası'nda iki sporcu ile temsil edilme hakkını kazandırdı.

Erkeklerdeki temsilcimiz, Türkiye şampiyonu Kutay Eryoldaş ise kısa programda elde ettiği 48.19 puanla 39 patenci arasında 27. oldu. İlk 24 patenci arasında yer alamayan Kutay, böylece serbest programda kayma şansını yakalayamadı.

Avrupa Şampiyonası'nda erkeklerde birinciliği Fransız patenci Brian Joubert kazanırken, ikinci İtalyan Samuel Contesti, üçüncü ise Belçikalı Kevin Van Der Perren oldu.

Bayanlarda Fin Laura Lepisto altın madalyayı kazandı. Gümüş madalya İtalya'dan Carolina Kostner ve bronz madalya ise yine Finlandiya'dan Susanna Pöykio'nun oldu.

24.01.2009 20:19

Bu haberi arkadasinla paylas...
Hakkımızda | Site Haritası | ODTÜ | Bize Yazın | ©2008 ODTÜ Buz Sporları Topluluğu | www.icesports.metu.edu.tr. All Rights Reserved. Powered by Halil Alper Tokel